Мультимедійні технології на уроках математики   
         
Роки роботи в школі – роки навчання та пошуку, вивчення та апробація технологій, методик, прийомів та методів. Традиційні форми та методи навчання – вічні. Проте сьогодення змушує шукати новітні прийоми навчання.

            Рекомендований цифровий матеріал до уроку – це простий набір слайдів із відображенням відповідного до теми уроку навчального матеріалу. Для чого презентація? Адже це є в підручнику? На мою думку – це не дань моди, а потреба сьогодення. Підготовивши подібну навчальну презентацію до уроку, або скориставшись вже готовою роботою, вчитель економить час на уроці, затрачає менше зусиль на уроці, щоб зосередитись на інших деталях уроку. Ілюстративний матеріал в достатній кількості, якісний, чого нелегко домогтися, малюючи на дошці ескізи малюнків в ході уроку. 
           Для прикладу - анімаційні роботи учнів 10 А класу Гриньова Владислава та Дзюбія Вадима є чудовим додатком до вчительських презентацій чи електронної наочності на уроках математики
 

             В своїх навчальних презентаціях я не використовую надмірної кількості анімацій, переміщень, ефектів як це роблять молоді вчителі. Це заважає сприйняттю учнями матеріалу. На уроці завжди є потреба у виборі того чи іншого слайду за допомогою гіперпосилань, в своїй більшості - слайди йдуть послідовно. На мою думку також не варто налаштовувати зміну слайдів автоматично чи через певний проміжок часу оскільки на різних уроках, в різних класах по різному сприймається матеріал учнями. Варто встановити режим зміни слайдів за кліком лівої кнопки миші. Діти до цього звикають і надалі перегляд презентації не буде створювати труднощів.

               Маю досвід створення навчальних презентацій. Варто сказати, що застосовую їх не на кожному уроці. На мою думку часте застосування комп’ютерних технологій на уроці математики призводить до втрати інтересу, новизни. І навпаки, якщо це робити рідко, то подібний урок для дітей – шок.

           Представляю матеріал для викладання геометрії у 8 класі  з теми  "Чотирикутники", для 9 класу  по всьому курсу алгебри та деякі цікаві матеріали для старшої школи, нові роботи для уроків у 10-11 класах.

 

Корисні для вчителів математики посилання:

 

1. Інтернет бібліотека математичної літератури  - http://ilib.mirror1.mccme.ru/ (книжки можна скачувати безкоштовно) - "Московский Центр непрерывного математического образования"
    Дана бібліотека містить видання з математики та фізики  1703 - 2004 роки.     Щоб відкрити книгу на комп'ютері потрібно скачати й встановити спеціальну програму WinDjView - http://windjview.sourceforge.net/ru/ 
 
2. Майкрософт створила безкоштовний калькулятор, який будує графіки на площині та у просторі! Завантажити програму можна за посиланням http://www.microsoft.com/ (обираєте MSetup_x86.exe)